Fidan Hacıyevanın II Beynəlxalq Opera Festivalında Leyla Əliyevanın şeirlərinə bəstələnmiş mahnılar ifa olunub
Bütün mətnII Beynəlxalq Opera Festivalının altıncı günündə Azərbaycanın Xalq artisti Fidan Hacıyevanın “Arzu” adlı solo konserti olub. Opera müğənnisi Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın şeirləri və bəstəkar Eldar Həsənovun musiqisi əsasında hazırlanmış əsərləri ifa edib.

• Песни на стихи Лейлы Алиевой прозвучали в рамках II Международного оперного фестиваля Фидан Гаджиевой
В шестой день II Международного оперного фестиваля состоялся сольный концерт «Желание» народной артистки Азербайджана Фидан Гаджиевой. Оперная певица исполнила произведения на стихи вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой и музыку композитора Эльдара Гасанова.