“Baku Open-2025” Beynəlxalq Şahmat Festivalının bağlanış mərasimi keçirilib
Bütün mətnAzərbaycan Şahmat Federasiyası, Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə təşkil edilən “Baku Open-2025” Beynəlxalq Şahmat Festivalının bağlanış mərasimi keçirilib.

All textThe closing ceremony of the Baku Open 2025 International Chess Festival, organized by the Azerbaijan Chess Federation (ACF) with the support of the Ministry of Youth and Sports, was held.
Closing ceremony of Baku Open 2025 International Chess Festival held