Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə alınan musiqi alətlərinin təqdimatı olub
Bütün mətnHeydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində olan musiqi məktəbləri üçün yeni musiqi alətləri alınıb. Layihə musiqi məktəblərinin inkişafına, gənc istedadların daha keyfiyyətli təhsil almalarına və musiqi mədəniyyətinin gələcək nəsillərə ötürülməsinə xidmət edir.

Состоялась презентация музыкальных инструментов, приобретенных при поддержке Фонда Гейдара Алиева
Весь текстПо инициативе президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой для музыкальных школ, находящихся в подчинении Министерства культуры, были приобретены новые музыкальные инструменты. Проект служит развитию музыкальных школ, предоставлению качественного образования молодым талантам и передаче музыкальной культуры будущим поколениям.