Akademik Musiqili Teatrda “Gülçöhrə və Əsgər” tamaşasının premyerası olub
Bütün mətnNoyabrın 18-də Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında Xalq yazıçısı Kamal Abdullanın eyniadlı pyesinin motivləri əsasında səhnələşdirilən “Gülçöhrə və Əsgər” tamaşasının premyerası olub. Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva, Arzu Əliyeva və Alena Əliyeva iştirak edib, tamaşanı izləyiblər.

A premiere of the show “Gulchohra and Asger” takes place at the Academic Musical Theatre
All textOn November 18, a premiere of the show “Asger and Gulchohra” - staged on the basis of motifs of the eponymous play by People’s Writer Kamal Abdulla - took place at the Azerbaijan State Academic Musical Theatre. Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, founder and head of IDEA Public Association Leyla Aliyeva, Arzu Aliyeva and Alena Aliyeva attended the show.