Akademik Musiqili Teatrda “Gülçöhrə və Əsgər” tamaşasının premyerası olub
Bütün mətnNoyabrın 18-də Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında Xalq yazıçısı Kamal Abdullanın eyniadlı pyesinin motivləri əsasında səhnələşdirilən “Gülçöhrə və Əsgər” tamaşasının premyerası olub. Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva, Arzu Əliyeva və Alena Əliyeva iştirak edib, tamaşanı izləyiblər.

В Академическом музыкальном театре состоялась премьера спектакля «Гюльчохра и Аскер»
Весь текст18 ноября в Азербайджанском государственном академическом музыкальном театре состоялась премьера спектакля «Гюльчохра и Аскер», поставленного по мотивам одноименной пьесы Народного писателя Кямала Абдуллы. Спектакль посмотрели вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева, Арзу Алиева и Алена Алиева.