Moskvada “Xocalıya Ədalət” kampaniyası çərçivəsində konfrans keçirilib
Bütün mətnAzərbaycanın Rusiyadakı səfirliyi, Heydər Əliyev Fondunun Rusiyadakı nümayəndəliyi, Ümumrusiya Azərbaycanlılar Konqresi, Rusiya Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatı (RAGT) İslam Konfransı Təşkilatının Gənclər Forumu ilə birlikdə “Xocalıya Ədalət” beynəlxalq informasiya kampaniyası çərçivəsində ermənilərin Azərbaycanın Xocalı şəhərində törətdikləri faciənin 19-cu ildönümünə həsr edilmiş konfrans keçiriblər.

Весь текстПосольство Азербайджанской Республики в России, Российское представительство Фонда Гейдара Алиева, Всероссийский конгресс азербайджанцев, Азербайджанская молодежная организация России (АМОР) и Молодежный форум Организации исламская конференция в рамках международной информационной кампании «Справедливость кХоджалы» провели конференцию, посвященную 19-й годовщине трагедии, учиненной армянами в азербайджанском городе Ходжалы.