Bütün mətnRusiya Dövlət Şərq Muzeyində Azərbaycan Xalq Rəssamı Arif Hüseynovun və oğlu, gənc Azərbaycan rəssamı Orxan Hüseynovun sərgisi açılıb.

An art exhibition opens in Moscow with support from the Heydar Aliyev Foundation
All textAn exhibition of Orkhan Huseynov, a young artist of Azerbaijan, the son of People’s Artist of Azerbaijan Arif Huseynov, opens in the Russian State Oriental Museum.