Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada “Qələbənin varisləri” adlı tarixi-mədəni konfrans keçirilib.

All textA conference entitled “Heirs of the Victory” was held in Moscow following the initiative of Leyla Aliyeva, the Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR).