IV Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun rəsmi açılışı olub
Bütün mətnMayın 5-də UNESCO, BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansı, Dünya Turizm Təşkilatı, Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı, Avropa Şurası, ISESCO-nun tərəfdaşlığı ilə Bakıda “Mədəniyyətlərarası dialoqun inkişafı: İnsan təhlükəsizliyi, sülh və davamlı inkişaf üçün yeni imkanlar” mövzusunda keçirilən IV Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun rəsmi açılışı olub.

• Official opening of the 4th World Forum on Intercultural Dialogue takes place
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva are attending the opening of the 4th World Forum on Intercultural Dialogue on the theme "Advancing Intercultural Dialogue: New Avenues for Human Security, Peace and Sustainable Development" at the Heydar Aliyev Center.