Heydər Əliyev Mərkəzində Xalq rəssamı Ömər Eldarovun fərdi sərgisi açılıb
Bütün mətnDekabrın 21-də Heydər Əliyev Mərkəzində Xalq rəssamı, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının rektoru Ömər Eldarovun 90 illik yubileyi ilə bağlı “Gözəllik və monumentallıq” adlı fərdi sərgisi açılıb.

All textAn individual exhibition entitled “Beauty and Sublimity”, associated with the 90th anniversary of people’s Artist Omar Eldarov, a member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, rector of the Azerbaijan State Academy of Art, opened in the Heydar Aliyev Centre, December 21.