Bütün mətnHeydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskva ali məktəblərinin tələbələri arasında intellektual oyun keçirilib.

All textAn intellectual game took place among students of Moscow’s higher schools following the initiative of Leyla Aliyeva, the Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia.
Intellectual game takes place among students of Moscow’s higher schools following Leyla Aliyeva’s initiative