Bütün mətnAprelin 18-də Milli Məclisdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçilmiş İlham Əliyevin andiçmə mərasimi keçirilib.

All textInauguration of Ilham Aliyev, who was elected President of the Republic of Azerbaijan, took place at the National Assembly, April 18.