Bütün mətnOktyabrın 16-da Moskvadakı “Bakı” kinoteatrında Heydər Əliyev Fondunun Rusiya nümayəndəliyinin rəhbəri, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatının (RAGT) sədri Leyla Əliyevanın və Ümumrusiya Azərbaycanlıları Konqresinin (ÜAK) rəhbərlərinin Rusiya ali məktəblərində təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə görüşü keçirilib. Görüşdə Azərbaycan gənclərinin xaricdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı, habelə ÜAK xətti ilə Moskvanın və Rusiya regionlarının ali məktəblərinə daxil olmuş azərbaycanlı tələbələr iştirak ediblər.

Весь текст16 октября в Москве в кинотеатре «Баку» состоялась встреча главы представительства Фонда Гейдара Алиева в РФ, председателя Азербайджанской молодежной организации России (АМОР) Лейлы Алиевой и руководства Всероссийского азербайджанского конгресса (ВАК) с азербайджанскими студентами, обучающимися в российских вузах. В ней приняли участие азербайджанские студенты из Москвы и регионов России, которые поступили в высшие учебные заведения по Государственной программе обучения азербайджанских студентов за рубежом, по линии ВАК и др.