Bütün mətnOktyabrın 16-da Moskvadakı “Bakı” kinoteatrında Heydər Əliyev Fondunun Rusiya nümayəndəliyinin rəhbəri, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatının (RAGT) sədri Leyla Əliyevanın və Ümumrusiya Azərbaycanlıları Konqresinin (ÜAK) rəhbərlərinin Rusiya ali məktəblərində təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə görüşü keçirilib. Görüşdə Azərbaycan gənclərinin xaricdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı, habelə ÜAK xətti ilə Moskvanın və Rusiya regionlarının ali məktəblərinə daxil olmuş azərbaycanlı tələbələr iştirak ediblər.

All textLeyla Aliyeva - the Head of the Heydar Aliyev Foundation`s Representation in Russia and Chairwoman of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) - and Manager of the All-Russian Congress of Azerbaijanis (ACA) - met with Azerbaijani students studying at the Russian higher schools at the Baku Cinema in Moscow on October 16th. Azerbaijani students who receive education at higher schools in Moscow and other regions of Russia under of the State Programme on Education of Azerbaijani youth abroad and due to support of ACA attended the meeting.