Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Fondun Rusiya nümayəndəliyinin rəhbəri Leyla Əliyeva oktyabrın 9-da “Moskva fotoqrafiya evi” muzeyində məşhur isveçrəli fotoqraf Robert Frankın sərgisinin açılışında iştirak edib.
Ekspozisiyada fotoqrafın yaradıcılıq yolunun bütün mərhələlərini özündə əks etdirən 120-dək foto nümayiş olunur. Sərgidə fotolarla yanaşı Robert Frankın əsas albomları da nümayiş etdirilir.
Leyla Əliyeva məşhur amerikalı fotoqraf Uicinin şəxsi sərgisi ilə də tanış olub.
Amerika və dünya fotoqrafiyasının ulduzu olan Uici (əsl adı Artur Felliq) fotoqraf karyerasına müxtəlif nəşrlər üçün ştatdankənar reportyorluq etməklə başlayıb və Nyu-Yorkda baş verən kriminal hadisələrin xronikasını lentə almaqla məşhurlaşıb.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева 9 октября приняла участие в открытии выставки известного швейцарского фотографа Роберта Франка в Москве.
В экспозицию вошли около 120 снимков, отражающих все этапы творческого пути мастера. Помимо фотографий на выставке были представлены наиболее важные альбомы Роберта Франка.
Глава представительства Фонда Гейдара Алиева ознакомилась также с персональной выставкой известного американского фотографа Уиджи, которая была также организована музее «Московский дом фотографии» .
Уиджи (настоящее имя Артур Феллиг), звезда американской и мировой фотографии, начинал карьеру фотографа с работы внештатного репортера для различных изданий и прославился снимками хроники криминальных происшествий в Нью-Йорке.