Uşaq evləri və internat məktəblərinin məzunu olan gənclər üçün Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Nizami rayonunda inşa olunmuş yaşayış binası sentyabrın 26-da istifadəyə verilib.
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, qızları Leyla və Arzu Əliyevalar binanın açılış mərasimində iştirak ediblər.
Yeni bina artıq bir neçə ildir ki, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin istehsalat sahələrində çalışan və əməkdə fərqlənən ailə qurmuş gənclər üçün nəzərdə tutulub. Binada 68 mənzil var. Mənzillərdən 34-ü bir otaqlı, 32-si ikiotaqlı, qalanları isə 3 otaqlıdır. Onlar məişət avadanlıqları, mətbəx, yataq, qonaq otağı mebel dəstləri ilə, soyuducu, qaz sobası, paltaryuyan maşınla təchiz edilib. Binanın həyətyanı ərazisi yaşıllaşdırılıb, orada uşaq oyun meydançaları qurulub.
Mehriban Əliyeva yeni mənzil alan iki gəncin ailə üzvləri ilə birlikdə çay süfrəsi arxasında söhbət etdi, yeni ev sahiblərinin həyat şəraiti, sosial durumları və qayğıları ilə maraqlandı. Birinci xanım bu cür layihələrin icrasının bundan sonra da diqqət mərkəzində saxlanılacağını bildirdi.

Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева, ее дочери Лейла и Арзу Алиевы приняли участие в церемонии открытия здания.
Новое здание предназначено для создавших свои семьи молодых людей, вот уже несколько лет работающих и отличившихся своим трудом на производственных участках Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики. Здание состоит из 68 квартир, 34 из которых однокомнатные, 32 – двухкомнатные, а остальные – трехкомнатные. Они оснащены бытовым оборудованием, кухонными и спальными мебельными комплектами, холодильниками, газовыми плитами, стиральными машинами. На территории вокруг здания проделаны работы по озеленению, созданы детские игровые площадки.
Мехрибан Алиева за чайным столом побеседовала с членами семей двух молодых людей, получивших квартиры, поинтересовалась жилищными условиями, социальным положением и заботами новоселов. Первая леди отметила, что осуществление подобных проектов и впредь будет оставаться в центре внимания.