Uşaq evləri və internat məktəblərinin məzunu olan gənclər üçün Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Nizami rayonunda inşa olunmuş yaşayış binası sentyabrın 26-da istifadəyə verilib.
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, qızları Leyla və Arzu Əliyevalar binanın açılış mərasimində iştirak ediblər.
Yeni bina artıq bir neçə ildir ki, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin istehsalat sahələrində çalışan və əməkdə fərqlənən ailə qurmuş gənclər üçün nəzərdə tutulub. Binada 68 mənzil var. Mənzillərdən 34-ü bir otaqlı, 32-si ikiotaqlı, qalanları isə 3 otaqlıdır. Onlar məişət avadanlıqları, mətbəx, yataq, qonaq otağı mebel dəstləri ilə, soyuducu, qaz sobası, paltaryuyan maşınla təchiz edilib. Binanın həyətyanı ərazisi yaşıllaşdırılıb, orada uşaq oyun meydançaları qurulub.
Mehriban Əliyeva yeni mənzil alan iki gəncin ailə üzvləri ilə birlikdə çay süfrəsi arxasında söhbət etdi, yeni ev sahiblərinin həyat şəraiti, sosial durumları və qayğıları ilə maraqlandı. Birinci xanım bu cür layihələrin icrasının bundan sonra da diqqət mərkəzində saxlanılacağını bildirdi.

Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva, her daughters Leyla and Arzu Aliyevas attended the inauguration of the building.
The new building has been intended for young married couples that have for a number of years worked at production sites of the State Oil Company of the Azerbaijan Republic and distinguished themselves in work. There are 68 apartments in the building. 34 out of them are one-room, 32 two-room and the remaining three-room apartments. They have been provided with furnishings, kitchen, bedroom and guest room furniture, a fridge, gas oven and a washing machine. Trees and shrubs have been planted in the courtyard of the building and play grounds built.
Mehriban Aliyeva talked with family members of a young couple that had been given an apartment around a tea table, and enquired about the new apartment owners’ life and social conditions, as well as their concerns. The First Lady said implementation of such projects will be the focus of attention in the future too.