İyulun 10-da Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin Yasamal rayonundakı 325 nömrəli uşaq bağçası əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra istifadəyə verilib. Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva təmir və yenidənqurmadan sonra bağçadakı şəraitlə tanış olublar.
Məlumat verildi ki, ümumi sahəsi 2100 kvadratmetr olan bağça 1963-cü ildən istifadədədir. İkimərtəbəli binada təmir və yenidənqurma işlərinə yeddi ay əvvəl başlanılıb və keyfiyyətlə sona çatdırılıb. Bağçanın həyəti abadlaşdırılıb, ərazidə 300-dən çox həmişəyaşıl ağac, 2 mindən çox dekorativ gül kolu əkilib. Eyni zamanda, uşaqların bağçanın həyətində istirahət edib əylənmələri üçün lazımi şərait, müxtəlif oyun guşələri yaradılıb, yelləncəklər quraşdırılıb. Bağçada 5 qrupda 100 uşaq məktəbə hazırlıq keçir.
Mehriban Əliyeva otaqları gəzdi, burada balacalar üçün yaradılan şəraitlə maraqlandı. Diqqətə çatdırıldı ki, təhsilin ilkin mərhələsinə yiyələnən 3 yaşından 6 yaşınadək olan uşaqlar burada həm də musiqi və idmanla məşğul olacaqlar. Bağça hər cür dərs ləvazimatı ilə təchiz edilib. Binada tibb, mətbəx, kitabxana, dərs, yataq otaqları, yeməkxana vardır. Uşaqların təlim-tərbiyəsi ilə 26 nəfər məşğul olacaqdır.
Mehriban Əliyeva uşaqların qidalanması və istirahəti ilə maraqlandı.
Heydər Əliyev Fondunun hədiyyəsi olan 2 soyuducu, 2 televizor, 2 xalça və elektron piano bağçaya təqdim edildi.

Kindergarten №325 of the Baku City Executive Authority in the Yasamal District was put into operation after major repair and reconstruction, July 10. Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva and Foundation’s Vice-president Leyla Aliyeva familiarized themselves with the conditions created at the kindergarten after the repair and reconstruction.
It was informed that with total area of 2100 sq.m., the kindergarten has been in use since 1963. Repair and reconstruction works in the two-storied building commenced seven months ago and was completed with excellent quality. The kindergarten’s yard was improved, more than 300 evergreen trees and over 2 thousand decorative bushes have been planted in the territory. At the same time, necessary conditions, various play points have been created and swings installed for children’s entertainment in the kindergarten’s yard. 100 children in 5 groups will be taught as a preschool education at the kindergarten.
Mehriban Aliyeva checked the rooms and inquired about the conditions created for children. It was noted that children aged 3 to 6 mastering the preliminary phase of education will also be taught music and go in for sport. The kindergarten has been supplied with every type of teaching aids. There is a medical point, kitchen, library, study rooms, bedrooms and canteen at the kindergarten. 26 teachers will be engaged in the education of children.
Mehriban Aliyeva inquired about children’s feeding and rest conditions.
Then gifts from the Heydar Aliyev Foundation – 2 refrigerators, 2 TV sets and 2 carpets and an electronic piano – were presented to the kindergarten.