İyulun 10-da Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin Yasamal rayonundakı 325 nömrəli uşaq bağçası əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra istifadəyə verilib. Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva təmir və yenidənqurmadan sonra bağçadakı şəraitlə tanış olublar.
Məlumat verildi ki, ümumi sahəsi 2100 kvadratmetr olan bağça 1963-cü ildən istifadədədir. İkimərtəbəli binada təmir və yenidənqurma işlərinə yeddi ay əvvəl başlanılıb və keyfiyyətlə sona çatdırılıb. Bağçanın həyəti abadlaşdırılıb, ərazidə 300-dən çox həmişəyaşıl ağac, 2 mindən çox dekorativ gül kolu əkilib. Eyni zamanda, uşaqların bağçanın həyətində istirahət edib əylənmələri üçün lazımi şərait, müxtəlif oyun guşələri yaradılıb, yelləncəklər quraşdırılıb. Bağçada 5 qrupda 100 uşaq məktəbə hazırlıq keçir.
Mehriban Əliyeva otaqları gəzdi, burada balacalar üçün yaradılan şəraitlə maraqlandı. Diqqətə çatdırıldı ki, təhsilin ilkin mərhələsinə yiyələnən 3 yaşından 6 yaşınadək olan uşaqlar burada həm də musiqi və idmanla məşğul olacaqlar. Bağça hər cür dərs ləvazimatı ilə təchiz edilib. Binada tibb, mətbəx, kitabxana, dərs, yataq otaqları, yeməkxana vardır. Uşaqların təlim-tərbiyəsi ilə 26 nəfər məşğul olacaqdır.
Mehriban Əliyeva uşaqların qidalanması və istirahəti ilə maraqlandı.
Heydər Əliyev Fondunun hədiyyəsi olan 2 soyuducu, 2 televizor, 2 xalça və elektron piano bağçaya təqdim edildi.

10 июля после капитального ремонта и реконструкции открылся, расположенный в Ясамальском районе столицы, детский сад номер 325 исполнительной власти города Баку. Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Лейла Алиева посетили детское учреждение после ремонта и реконструкции, ознакомились с созданными условиями.
Было сообщено, что детский сад общей площадью 2100 квадратных метров действует с 1963 года. Ремонт и реконструкция двухэтажного здания были начаты семь месяцев назад и проведены на высоком качественном уровне. Двор детского сада благоустроен, на территории высажено свыше 300 вечнозеленых деревьев и более 2 тысяч декоративных цветочных кустов. Одновременно во дворе созданы необходимые условия для отдыха и развлечения детей, различные игровые площадки, сооружены качели. В пяти группах детского сада 100 детей проходят подготовку к школе.
Мехрибан Алиева побывала в комнатах, поинтересовалась условиями, созданными здесь для малышей. Было сообщено, что на начальном этапе обучения дети в возрасте от 3 до 6 лет также будут заниматься здесь музыкой и спортом. Детский сад оснащен всеми учебными принадлежностями. Здесь имеются медицинский пункт, кухня, библиотека, учебные и спальные комнаты, столовая. Обучением и воспитанием детей будут заниматься 26 человек.
Мехрибан Алиева поинтересовалась питанием и отдыхом детей.
В подарок от Фонда Гейдара Алиева детскому саду были переданы 2 холодильника, 2 телевизора, 2 ковра и электронное пианино.