Avqustun 5-də Olimpiya Oyunlarında güləş yarışları başlayıb. Azərbaycan idmançılarına dəstək vermək üçün dövlətimizin başçısı, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyev ailə üzvləri ilə birlikdə yunan-Roma güləşi yarışlarına baxıb. Güləşçilərimizdən Rövşən Bayramov gümüş, Emin Əhmədov isə bürünc medal qazanıblar.
Yunan-Roma güləşi üzrə 55 və 74 kiloqram çəki dərəcələrində yarışlar başa çatdıqdan sonra Prezident İlham Əliyev yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan seçmə komandasının baş məşqçisi Saleh Bora ilə görüşüb. Dövlətimizin başçısı Azərbaycan idmançılarının çıxışlarını yüksək qiymətləndirib, baş məşqçidən uğurlu çıxışlarına görə Rövşən Bayramov və Emin Əhmədova da təbriklərini çatdırmağı xahiş edib.

5 августа на Олимпийских играх начались соревнования по борьбе. Глава государства, президент Национального Олимпийского Комитета Ильхам Алиев вместе с членами своей семьи наблюдал за соревнованиями по греко-римской борьбе, чтобы поддержать азербайджанских спортсменов. Борец Ровшан Байрамов завоевал серебряную медаль Олимпиады, а Эмин Ахмедов завершил соревнования с бронзовой наградой.
По окончании соревнований в весовых категориях 55 и 74 килограмма, президент Ильхам Алиев встретился со старшим тренером сборной Азербайджана по греко-римской борьбе Салехом Борой. Глава государства высоко оценил выступления азербайджанских спортсменов, попросив старшего тренера передать Ровшану Байрамову и Эмину Ахмедову поздравления в связи с успешными выступлениями.