Avqustun 5-də Olimpiya Oyunlarında güləş yarışları başlayıb. Azərbaycan idmançılarına dəstək vermək üçün dövlətimizin başçısı, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyev ailə üzvləri ilə birlikdə yunan-Roma güləşi yarışlarına baxıb. Güləşçilərimizdən Rövşən Bayramov gümüş, Emin Əhmədov isə bürünc medal qazanıblar.
Yunan-Roma güləşi üzrə 55 və 74 kiloqram çəki dərəcələrində yarışlar başa çatdıqdan sonra Prezident İlham Əliyev yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan seçmə komandasının baş məşqçisi Saleh Bora ilə görüşüb. Dövlətimizin başçısı Azərbaycan idmançılarının çıxışlarını yüksək qiymətləndirib, baş məşqçidən uğurlu çıxışlarına görə Rövşən Bayramov və Emin Əhmədova da təbriklərini çatdırmağı xahiş edib.

Wrestling competitions started in the Olympic Games, 5 August. To support the Azerbaijani athletes, President of Azerbaijan, President of the National Olympic Committee Ilham Aliyev, together with his family members, watched the Greco-Roman competitions. Azerbaijani wrestlers Rovshan Bayramov and Emin Ahmadov won silver and bronze medals respectively.
Following the Greco-Roman 55 and 74kg wrestling competitions, President Ilham Aliyev met with chief coach of the national Greco-Roman wrestling team of Azerbaijan Saleh Bora. Highly assessing the performances of the Azerbaijani wrestlers, the President requested the chief coach to deliver his congratulations to Rovshan Bayramov and Emin Ahmadov.