İyunun 13-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı, “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarının Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri birinci Avropa Oyunları çərçivəsində “Baku Crystal Hall”da keçirilən karate yarışlarını izləyiblər.
Karatenin kumite növü üzrə 60 kiloqram çəki dərəcəsində Azərbaycan idmançısı Firdovsi Fərzəliyev birinci Avropa Oyunlarının çempionu adını qazanıb.
Mükafatçılara medalları Prezident İlham Əliyev təqdim edib.
75 kiloqram çəki dərəcəsində karatenin kumite növü üzrə yarışlarda isə qalib azərbaycanlı idmançı Rəfael Ağayev olub.
Qaliblərə medalları Mehriban Əliyeva təqdim edib.
67 kiloqram çəki dərəcəsində Azərbaycanlı karateçi Niyazi Əliyev 3-cü yeri tutub.
Karate yarışlarında daha bir medalı qadın idmançımız İlahə Qasımova qazanıb. O, 55 kiloqram çəki dərəcəsində 3-cü yer uğrunda mübarizədən qalib ayrılıb.

Azerbaijani President Ilham Aliyev, First Lady, Chairperson of Baku-2015 1st European Games Organizing Committee Mehriban Aliyeva and family members watched karate competitions held in Baku Crystal Hall within the framework of the 1st European Games, June 13th.
Azerbaijani sportsman Firdovsi Farzaliyev gained the title of a champion of the 1st European Games on Kumite type of karate in 60-kilogram weight category.
In the competitions on Kumite type of karate in 75-kilogram weight category, Azerbaijani sportsman Rafael Aghayev was the winner.
Mehriban Aliyeva presented medals to the winners.
In 67-kilogram weight category, Azerbaijani karateka Niyazi Aliyev took the 3rd place.
Another medal was won in karate competitions by our woman-sportsman Ilaha Gasymova. She won the 3rd place in the 55-kilogram weight category competitions.