İyunun 17-də Heydər Əliyev adına İdman Sarayında birinci Avropa Oyunları çərçivəsində sərbəst güləş üzrə yarışlar keçirilib. Prezidenti İlham Əliyev, xanımı, “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri final qarşılaşmalarını izləyiblər.
Əvvəlcə Azərbaycan pəhləvanı Toğrul Əsgərov bütün rəqiblərini məğlub edərək birinci Avropa Oyunlarının çempionu olub. Olimpiya çempionu Toğrul Əsgərovun bu qələbəsi ilə birinci Avropa Oyunlarında Azərbaycanın aktivinə yazılan qızıl medalların sayı 9-a çatıb.
Sonra Azərbaycan güləşçisi, Olimpiya Oyunlarının ikiqat bürünc mükafatçısı, dünya və Avropa çempionu Xetaq Qazyumov 97 kiloqram çəki dərəcəsində qızıl medalını qazanıb. Bu qələbə ilə Azərbaycanın sahib olduğu qızıl medalların sayı 10-a çatıb.
Mükafatların təqdimetmə mərasimində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev qalib idmançılara medalları təqdim edib.

On June 17, competitions on free style wrestling were held at the Heydar Aliyev Sports Palace within the framework of the 1st European Games. President Ilham Aliyev, First Lady, Chairperson of the 1st European Games Organizing Committee Mehriban Aliyeva, and family members watched the finals.
First, Azerbaijani wrestler Toghrul Asgarov became a champion of the 1st European Games, having defeated his rivals. By this victory of Olympic champion Toghrul Asgarov, number of gold medals won by Azerbaijan became 9.
Then Khetag Gazyumov, an Azerbaijani wrestler, a twofold bronze medallist of the Olympic Games, world and European champion, won a gold medal in 97-kg weight category. By this victory, the number of gold medals gained by Azerbaijan reached the number of 10.
Azerbaijani President Ilham Aliyev presented medals to sportsmen-winners at the ceremony of presenting awards.