Rusiyanın Azərbaycan Gənclər Birliyi (RAGB) Moskvada 18 oktyabr - Azərbaycanın Müstəqillik Günü münasibətilə tədbir keçirib. Tədbir çərçivəsində “Leto AMOR-2015” fotomüsabiqəsinin qalibləri də mükafatlandırılıb.
Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin idarə heyətinin üzvü Emin Hacıyev Azərbaycanın Müstəqillik Gününü onlarla birgə qeyd edən hər kəsə təşəkkürünü bildirib. O, RAGB-in sədri Leyla Əliyevanın təbrikini tədbir iştirakçılarına çatdırıb. Qeyd olunub ki, həvəskar fotoqrafların müsabiqəsini təşkil etmək təşəbbüsü Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva tərəfindən irəli sürülüb. Qısa müddətdə müsabiqəyə 250-dən çox iş təqdim olunub və çoxlu sayda maraqlı fotoşəkillər göndərilib, onların arasından qaliblər seçilib.
Çıxış edənlər bildiriblər ki, Rusiyada təhsil alan azərbaycanlı tələbələr ölkələrimiz arasında dinamik inkişaf edən ikitərəfli münasibətlərin möhkəmlənməsində mühüm rol oynayırlar.
Sonra müsabiqənin qalibləri elan edilib. Qaliblərin hər birinə Heydər Əliyev fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın adından diplomlar və mükafatlar təqdim olunub.

В Москве награждены победители фотоконкурса «Лето-АМОР-2015»
Азербайджанское молодежное объединение России (АМОР) провело в Москве мероприятие по случаю 18 октября – Дня независимости Азербайджана. В рамках мероприятия были также награждены победители фотоконкурса «Лето-АМОР-2015».
Член правления АМОР Эмин Гаджиев поблагодарил всех, кто вместе с ними отметили День независимости Азербайджана. Он озвучил поздравления председателя АМОР Лейлы Алиевой участникам мероприятия. Было отмечено, что инициатива проведения конкурса фотографов-любителей была выдвинута вице-президентом Фонда Гейдара Алиева Лейлой Алиевой. За короткий отрезок времени на конкурс были представлены свыше 250 работ, множество интересных фотографий, среди которых и были выбраны победители.
Выступившие отметили, что азербайджанские студенты, обучающиеся в России, играют важную роль в укреплении динамично развивающихся  двусторонних отношений между двумя странами.
Затем были объявлены победители конкурса. Каждому из них были вручены дипломы и награды от имени Лейлы Алиевой.