Noyabrın 26-da Heydər Əliyev Mərkəzində uşaqların əl işlərindən ibarət sərgi təşkil edilib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Fondun dəstəyi ilə reallaşan istedadlı uşaqların “Xəyallarla dolu qəlblər” adlı sərgisinin açılışında iştirak edib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və sərgi iştirakçıları Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzi, “Oriqami” Uşaq və Yeniyetmələr İctimai Birliyi, “Qayğı” Uşaq Reabilitasiya Mərkəzi, eləcə də Bakıdakı və regionlardakı uşaq evləri və uşaq bağçalarından olan istedadların rəsm və digər əl işləri ilə tanış olublar.
Sərgi ilə tanışlıqdan sonra xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar barədə film nümayiş etdirilib. Balacaların ifa etdikləri rəqslər tədbir iştirakçılarının xüsusi marağına səbəb olub.
Tədbirin sonunda uşaqların əl işlərinin satışı təşkil edilib. On beş əsər yerindəcə satılıb. Toplanan vəsait kimsəsiz və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün xeyriyyə məqsədilə sərf ediləcək. Dörd yüzədək əsərin nümayiş olunduğu “Xəyallarla dolu qəlblər” sərgisi iki gün davam edəcək.
Bu tədbir istedadlı uşaqların yaradıcılığına dəstək, onların bacarığının inkişaf etdirilməsi məqsədi daşıyır.

26 ноября в Центре Гейдара Алиева состоялось открытие выставки работ детей.
В открытии выставки «Полные грёз сердца», организованной при поддержке Фонда Гейдара Алиева, приняла участие вице-президент фонда Лейла Алиева.
Лейла Алиева и посетители выставки ознакомились с рисунками и другими работами талантливых детей из Центра реабилитации лиц с синдромом Дауна, детско-юношеского общественного объединения «Оригами», детского реабилитационного центра «Гайгы», а также детских домов и детских садов Баку и регионов.
После ознакомления с выставкой состоялся показ фильма о детях, нуждающихся в особой заботе. Особый интерес участников мероприятия вызвали танцы в исполнении малышей.
По окончании мероприятия был организован аукцион работ детей. Пятнадцать работ были проданы на месте же. Собранные средства будут потрачены на благотворительность для сирот и детей, нуждающихся в особой заботе. Выставка «Полные грёз сердца», на которой представлено до 400 работ, продлится два дня.