Rusiya Gənclər və Uşaq Birlikləri Milli Şurası “Açıq imkanlar məkanı” adlı almanax dərc edib. Almanaxa Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) fəaliyyəti barədə məlumat da daxil olunub.
Nəşrdə Milli Şuraya üzv olmağın üstünlükləri, Şuranın rəhbərliyi, əsas proqramları və əlbəttə, onun təşkilatları barədə məlumat verilir.
Almanaxın RAGB-yə həsr edilmiş bölməsində bu təşkilatın lideri Leyla Əliyevanın Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, RAGB-nin sədri, “Baku” jurnalının baş redaktoru və IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi vəzifəsində fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verilir, beynəlxalq təşkilatların Leyla Əliyevanı layiq gördüyü mükafatlar, o cümlədən Kremldə Rusiya Prezidenti Vladimir Putin tərəfindən Puşkin medalı təqdim edilməsi qeyd olunur.
Layihə müəllifləri vurğulayırlar ki, RAGB-nin məqsədi Azərbaycanlı gənclər mühitində ziyalıları cəmləşdirmək, Azərbaycan gənclərinin sosial, fiziki və mənəvi inkişafını dəstəkləmək, millətlərarası dostluq münasibətlərinin inkişafına kömək etməkdir. Almanaxda RAGB tərəfindən həyata keçirilən “RAGB qış məktəbi”, “RAGB Universiadası”, “Qanın milləti yoxdur” kimi əsas layihələr barədə də söhbət açılır.
Qeyd edək ki, almanaxın elektron versiyası Rusiya Gənclər və Uşaq Birlikləri Milli Şurasının saytında yerləşdirilib.

The Russian Youth and Child Unions National Council has printed an anthology named “Open Resource Space”. Information has been included in the anthology about the activities of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR).
The publication contains information about the advantages of becoming a member of the National Council, about the Council’s management, main programmes and, of course, its organizations.
In the section dedicated to AYOR, comprehensive information is given about the activity of the organization’s leader Leyla Aliyeva in the capacity of AYOR’s chairperson, chief editor of Baku Magazine and founder of IDEA Public Union, and the awards Leyla Aliyeva has been honoured with by international organizations, including the Pushkin Medal presented by Russian President Vladimir Putin in Kremlin are mentioned.
Authors of the project emphasize that the objective of AYOR is to bring intelligentsia into the environment of Azerbaijani youth, support social, physical and spiritual development of the Azerbaijani youth, and contribute to the development of international friendship relations. Projects such as “AYOR Winter School”, “AYOR University Sports Contests”, “Blood Has No Nationality” are talked about in the anthology.
The anthology’s electronic version has been placed on the website of the Russian Youth and Child Unions National Council.