Mayın 10-u Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümü günüdür. Bu münasibətlə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva, ailə üzvləri, Ulu Öndərin doğmaları və yaxınları Fəxri xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Prezident İlham Əliyev ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarı önünə əklil qoyub, Ulu Öndərin xatirəsini ehtiramla anıb.
Azərbaycan Respublikasının dövlət himni səslənib.
Sonra dövlətimizin başçısı və ailə üzvləri Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, oftalmoloq-alim, akademik Zərifə Əliyevanın, görkəmli dövlət xadimi Əziz Əliyevin və tanınmış həkim-alim Tamerlan Əliyevin məzarlarını ziyarət edərək üzərinə gül dəstələri qoyublar.

May 10th is the 95th anniversary of Azerbaijani people’s national leader Heydar Aliyev. On this occasion, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva, family members, and relatives and friends of the National Leader paid a visit to the grave of national leader Heydar Aliyev at the Alley of Honour.
President Ilham Aliyev put a wreath before the grave of national leader Heydar Aliyev, commemorating the National Leader.
Then, the Head of the State and family members visited the graves of the National Leader’s spouse, ophthalmologist-scientist, academician Zarifa Aliyeva, eminent state figure Aziz Aliyev, and renowned physician-scientist Tamerlan Aliyev, and put flowers on them.