Parisdə Azərbaycana həsr edilmiş fotosərginin açılışı olub 28/11/2014
Noyabrın 28-də Parisdə Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə dünya şöhrətli fotoqraf Reza Deqatinin Azərbaycana həsr olunmuş fotosərgisinin və iki kitabının təqdimatı keçirilib.
IDEA “Yer saatı” kampaniyasının Azərbaycan üzrə rəsmi ölkə koordinatoru statusunu alıb 27/11/2014
Londonda “Bu gün burada” adlı sərginin açılışı olub 24/11/2014
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu keçirilib 24/11/2014
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) rəhbəri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada RAGB-ın “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə ənənəvi turniri keçirilib.
Leyla Əliyeva Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının üzvü təyin olunub 19/11/2014
Leyla Əliyeva Ümumdünya Parklar Konqresinin plenar sessiyasında çıxış edib və bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirib 14/11/2014
Leyla Əliyeva Ümumdünya Parklar Konqresinin açılışında iştirak edib 12/11/2014
Leyla Əliyeva Avstraliyada ətraf mühit və biomüxtəlifliyin qorunması işləri ilə tanış olub 12/11/2014
Avstraliyada səfərdə olan Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA (Ətraf Mühitin Mühafizəsi Naminə Beynəlxalq Dialoq) İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva ətraf mühitin və biomüxtəlifliyin qorunması sahəsində bir sıra görüşlər keçirib.
“BU GÜN BURADA...” rəsm sərgisi 10/11/2014
Noyabrın 25-də Londonun mərkəzində yerləşən “ The Old Sorting Office” İncəsənət Mərkəzində Beynəlxalq Təbiəti Müdafiə İttifaqının “Nadir və kökü kəsilməkdə olan növlərin Qırmızı kitabı”nın yaradılmasının 50-ci ildönümünə həsr olunmuş unikal sərgi açılacaq.
Qala-Pirallahı magistal yolu ətrafında ağacəkmə aksiyası keçirilib 08/11/2014
Noyabrın 8-də IDEA İctimai Birliyi və Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşəbbüsü ilə Qala-Pirallahı magistal yolu ətrafında ağacəkmə aksiyası keçirilib.

Inauguration of a photo-exhibition devoted to Azerbaijan takes place in Paris 28/11/2014
Presentation of a photo-exhibition devoted to Azerbaijan and two books by world-renowned photographer Reza Deghati took place in Paris, November 28.
27/11/2014
Inauguration of the exhibition “Here Today” takes place in London 24/11/2014
24/11/2014
Leyla Aliyeva becomes a member to the Board of Guardians of the Baku International Multiculturalism Centre 19/11/2014
Leyla Aliyeva delivers a speech at a plenary session of the World Parks Congresses and holds a series of bilateral meetings 14/11/2014
Leyla Aliyeva attends the opening of the World Parks Congress 12/11/2014
Leyla Aliyeva acquaints herself with the works done towards protecting the environment and biodiversity in Australia 12/11/2014
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, founder and head of IDEA (International Dialogue for Environmental Action) Public Association Leyla Aliyeva, while on a visit to Australia, has held a series of meetings on protecting the environment and biodiversity.
“HERE TODAY…” Art Exhibition 10/11/2014
Starting on 25th November 2014, a unique and important art exhibition will open at the Old Sorting Office in the heart of London to celebrate the 50thAnniversary of The IUCN Red List of Threatened and Endangered Species.