Parisdə Azərbaycana həsr edilmiş fotosərginin açılışı olub 28/11/2014
Noyabrın 28-də Parisdə Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə dünya şöhrətli fotoqraf Reza Deqatinin Azərbaycana həsr olunmuş fotosərgisinin və iki kitabının təqdimatı keçirilib.
IDEA “Yer saatı” kampaniyasının Azərbaycan üzrə rəsmi ölkə koordinatoru statusunu alıb 27/11/2014
Londonda “Bu gün burada” adlı sərginin açılışı olub 24/11/2014
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu keçirilib 24/11/2014
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) rəhbəri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada RAGB-ın “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə ənənəvi turniri keçirilib.
Leyla Əliyeva Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının üzvü təyin olunub 19/11/2014
Leyla Əliyeva Ümumdünya Parklar Konqresinin plenar sessiyasında çıxış edib və bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirib 14/11/2014
Leyla Əliyeva Ümumdünya Parklar Konqresinin açılışında iştirak edib 12/11/2014
Leyla Əliyeva Avstraliyada ətraf mühit və biomüxtəlifliyin qorunması işləri ilə tanış olub 12/11/2014
Avstraliyada səfərdə olan Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA (Ətraf Mühitin Mühafizəsi Naminə Beynəlxalq Dialoq) İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva ətraf mühitin və biomüxtəlifliyin qorunması sahəsində bir sıra görüşlər keçirib.
“BU GÜN BURADA...” rəsm sərgisi 10/11/2014
Noyabrın 25-də Londonun mərkəzində yerləşən “ The Old Sorting Office” İncəsənət Mərkəzində Beynəlxalq Təbiəti Müdafiə İttifaqının “Nadir və kökü kəsilməkdə olan növlərin Qırmızı kitabı”nın yaradılmasının 50-ci ildönümünə həsr olunmuş unikal sərgi açılacaq.
Qala-Pirallahı magistal yolu ətrafında ağacəkmə aksiyası keçirilib 08/11/2014
Noyabrın 8-də IDEA İctimai Birliyi və Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşəbbüsü ilə Qala-Pirallahı magistal yolu ətrafında ağacəkmə aksiyası keçirilib.

В Париже состоялось открытие фотовыставки, посвященной Азербайджану 28/11/2014
28 ноября в Париже при организации Фонда Гейдара Алиева состоялась презентация посвященных Азербайджану фотовыставки и двух книг всемирно известного фотографа Реза Дегати.
IDEA получила официальный статус координатора страны кампании «Час Земли» по Азербайджану 27/11/2014
В Лондоне состоялось открытие выставки «Сегодня здесь» 24/11/2014
По инициативе Лейлы Алиевой в Москве прошла интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?» 24/11/2014
По инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева, руководителя Азербайджанской молодежной организации России (АМОР) Лейлы Алиевой в Москве прошел традиционный турнир по интеллектуальной игре «Что? Где? Когда?».
Лейла Алиева назначена членом Попечительского совета Бакинского международного центра мультикультурализма 19/11/2014
Лейла Алиева выступила на пленарной сессии Всемирного Конгресса парков и провела ряд двусторонних встреч 14/11/2014
Лейла Алиева приняла участие в открытии Всемирного Конгресса парков 12/11/2014
Лейла Алиева ознакомилась с работами по охране окружающей среды и биоразнообразия в Австралии 12/11/2014
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA (Международный диалог по охране окружающей среды) Лейла Алиева, находящаяся с визитом в Австралии, провела здесь ряд встреч по защите окружающей среды и биооразнообразия.
Выставка картин «СЕГОДНЯ ЗДЕСЬ ...» 10/11/2014
25 ноября в Центре искусств «The Old Sorting Office», расположенном в центре Лондона, состоится открытие уникальной выставки, посвященной 50-летнему юбилею «Красной книги редких и исчезающих видов» Международного союза охраны природы.
Проведена акция посадки деревьев вдоль магистральной дороги Гала-Пираллахи 08/11/2014
8 ноября по совместной инициативе Общественного Объединения IDEA и Исполнительной власти Пираллахинского района была проведена акция посадки деревьев вдоль магистрали Гала-Пираллахи.