Moskvada fəaliyyət göstərən Kərim Kərimov adına 157 nömrəli Azərbaycan etnomədəni mənşəli məktəbin binası Heydər Əliyev Fondunun Rusiya nümayəndəliyinin dəstəyi ilə əsaslı təmir olunub.
Avqustun 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bakıdakı 23 nömrəli orta məktəbin yenidən tikilmiş binasının açılışında iştirak ediblər.
İyulun 11-də Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə Fransanın Kann şəhərində 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunlarına həsr olunan yürüş olub.
İyulun 10-da Fransanın Kann şəhərində bir neçə sərgini özündə birləşdirən “Azərbaycan: ənənələrin və gələcəyin ölkəsi” sərgisinin açılış mərasimi olub.

Inauguration of the 3D Graffiti took place, September 25, in Dada Gorgud Park, with joint initiative of IDEA (International Dialogue for Environmental Action) Public Association and YARAT! Contemporary Art Space.
Azerbaijani ethno-cultural school No.157 named after Karim Karimov operating in Moscow has been basically repaired with the support of the Heydar Aliyev Foundation.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the inauguration of the new building of Secondary School №.23 in Baku, August 26.
A march devoted to the first European Games to be held in 2015 in Baku took place in the French city of Cannes with the organizational support of the Heydar Aliyev Foundation.