Leyla Əliyeva Venesiya Biennalesi çərçivəsində Azərbaycan pavilyonunun rəsmi açılışında iştirak edib 01/06/2013
Leyla Əliyeva Venesiyada Azərbaycanın və qonşu ölkələrin müasir incəsənətinin nümayiş olunduğu sərginin açılışında iştirak edib 30/05/2013
Mayın 30-da İtaliyanın Venesiya şəhərində 55-ci Beynəlxalq Venesiya Biennalesi çərçivəsində Azərbaycanın və qonşu ölkələrin müasir incəsənətinin nümayiş olunduğu sərgi açılıb.
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada RAGB-nin illik “Nə? Harada? Nə vaxt?” turniri təşkil edilib 27/05/2013
Leyla Əliyeva: “Diasporun möhkəmləndirilməsi sahəsində siyasətin təkmilləşdirilməsi Azərbaycanın əsas dövlət prioritetlərindən biridir” 21/05/2013
Ukrayna Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (UAGB) Forumu Azərbaycan diasporunun əhəmiyyətli tədbirlərindən biri kimi nüfuza malikdir. Bu barədə bazar ertəsi Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatının (RAGT) sədri Leyla Əliyevanın UAGB-nin III Forumunun iştirakçılarına ünvanladığı məktubda deyilir.
Vyanada “Bakıya uçuş: Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisi açılıb 15/05/2013
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Bakıda gənclərin birinci Beynəlxalq fotofestivalı və sərgisi açılıb 13/05/2013
IDEA quş sığınacaqları Bakının müxtəlif ərazilərində quraşdırılıb 13/05/2013
IDEA (Ətraf Mühitin Mühafizəsi üzrə Beynəlxalq Dialoq) Kampaniyası hər il may ayının 11-12-də qeyd olunan Dünya Köçəri Quşlar Günü münasibətilə Bakı şəhərinin müxtəlif ərazilərində quş sığınacaqları quraşdırıb.
“Azərbaycan qadını” jurnalının yaz buraxılışı təqdim olunub 12/05/2013
Günəşə qovuşmaq istəyi... 10/05/2013
10 may... Görkəmli dövlət və siyasət xadimi, ümummilli liderin doğulduğu tarix. Onun üçünsə bu tarix, ilk növbədə, sevimli babasının doğum gunu idi...
Leyla Əliyeva Gül bayramında iştirak edib 10/05/2013
Mayın 10-da Azərbaycan xalqının ümummilli lideri, dünya şöhrətli siyasi xadim Heydər Əliyevin anadan olmasının 90 illik yubileyi münasibətilə Bakıda, ulu öndərin adını daşıyan sarayın qarşısındakı parkda Gül bayramı təşkil edilib.

Лейла Алиева приняла участие в официальном открытии азербайджанского павильона в рамках Венецианской биеннале 01/06/2013
Лейла Алиева приняла участие в церемонии открытия выставки современного искусства Азербайджана и соседних стран в Венеции 30/05/2013
30 мая в Венеции в рамках 55-й международной Венецианской биеннале открылась выставка современного искусства Азербайджана и соседних стран.
В Москве по инициативе Лейлы Алиевой прошел ежегодный турнир АМОР «Что? Где? Когда?» 27/05/2013
Лейла Алиева: «Совершенствование политики в области укрепления диаспоры входит в число основных государственных приоритетов Азербайджана» 21/05/2013
Форум Союза азербайджанской молодежи Украины имеет репутацию одного из значимых мероприятий азербайджанской диаспоры, говорится в послании, направленном участникам третьего форума Союза азербайджанской молодежи Украины вице-президентом Фонда Гейдара Алиева, председателем Азербайджанской молодежной организации России (АМОР) Лейлой Алиевой.
В Вене открылась выставка «Полет в Баку: Современное азербайджанское искусство» 15/05/2013
По инициативе Лейлы Алиевой в Баку открылся первый Международный молодежный фотофестиваль и выставка «Земля глазами детей» 13/05/2013
Скворечники IDEA были установлены в различных частях Баку 13/05/2013
По случаю Международного дня мигрирующих птиц, который ежегодно отмечается 11-12 мая, кампания IDEA установила скворечники в различных частях Баку.
Презентован весенний выпуск журнала 12/05/2013
Поезия возвышенной прозы... 10/05/2013
Лейла Алиева приняла участие в Празднике цветов 10/05/2013
10 мая по случаю 90-летнего юбилея со дня рождения общенационального лидера азербайджанского народа, всемирно известного политического деятеля Гейдара Алиева в Баку, в парке перед дворцом, носящим имя великого лидера, был организован грандиозный Праздник цветов.