Leyla Əliyeva Venesiya Biennalesi çərçivəsində Azərbaycan pavilyonunun rəsmi açılışında iştirak edib 01/06/2013
Leyla Əliyeva Venesiyada Azərbaycanın və qonşu ölkələrin müasir incəsənətinin nümayiş olunduğu sərginin açılışında iştirak edib 30/05/2013
Mayın 30-da İtaliyanın Venesiya şəhərində 55-ci Beynəlxalq Venesiya Biennalesi çərçivəsində Azərbaycanın və qonşu ölkələrin müasir incəsənətinin nümayiş olunduğu sərgi açılıb.
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada RAGB-nin illik “Nə? Harada? Nə vaxt?” turniri təşkil edilib 27/05/2013
Leyla Əliyeva: “Diasporun möhkəmləndirilməsi sahəsində siyasətin təkmilləşdirilməsi Azərbaycanın əsas dövlət prioritetlərindən biridir” 21/05/2013
Ukrayna Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (UAGB) Forumu Azərbaycan diasporunun əhəmiyyətli tədbirlərindən biri kimi nüfuza malikdir. Bu barədə bazar ertəsi Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatının (RAGT) sədri Leyla Əliyevanın UAGB-nin III Forumunun iştirakçılarına ünvanladığı məktubda deyilir.
Vyanada “Bakıya uçuş: Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisi açılıb 15/05/2013
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Bakıda gənclərin birinci Beynəlxalq fotofestivalı və sərgisi açılıb 13/05/2013
IDEA quş sığınacaqları Bakının müxtəlif ərazilərində quraşdırılıb 13/05/2013
IDEA (Ətraf Mühitin Mühafizəsi üzrə Beynəlxalq Dialoq) Kampaniyası hər il may ayının 11-12-də qeyd olunan Dünya Köçəri Quşlar Günü münasibətilə Bakı şəhərinin müxtəlif ərazilərində quş sığınacaqları quraşdırıb.
“Azərbaycan qadını” jurnalının yaz buraxılışı təqdim olunub 12/05/2013
Günəşə qovuşmaq istəyi... 10/05/2013
10 may... Görkəmli dövlət və siyasət xadimi, ümummilli liderin doğulduğu tarix. Onun üçünsə bu tarix, ilk növbədə, sevimli babasının doğum gunu idi...
Leyla Əliyeva Gül bayramında iştirak edib 10/05/2013
Mayın 10-da Azərbaycan xalqının ümummilli lideri, dünya şöhrətli siyasi xadim Heydər Əliyevin anadan olmasının 90 illik yubileyi münasibətilə Bakıda, ulu öndərin adını daşıyan sarayın qarşısındakı parkda Gül bayramı təşkil edilib.

Leyla Aliyeva attended the official inauguration of the Azerbaijani hall in the framework of the Venice Biennale 01/06/2013
Leyla Aliyeva attended the inauguration of an exhibition of modern art of Azerbaijan and neighbouring countries in Venice 30/05/2013
An exhibition of modern art of Azerbaijan and neighbouring countries was opened, within the framework of the 55th International Venice Biennale, in the city of Venice of Italy, May 30.
The annual AYOR competition “Who? Where? When?” - originated by Leyla Aliyeva - took place in Moscow 27/05/2013
Leyla Aliyeva: “Completing our policy for bolstering the Azeri diaspora is one of Azerbaijan’s top priorities” 21/05/2013
The Forum of the Azeri Youth Union of Ukraine is well-known as one of the most high-profile events of the Azeri diaspora – as stated in a message sent to the participants of the Third Forum of the Azeri Youth Union of Ukraine by Leyla Aliyeva, Vice-Chair of Heydar Aliyev Foundation & President of the Azeri Youth Organisation of Russia (AYOR).
“Flight to Baku: Modern Art of Azerbaijan” exhibition openes in Vienna 15/05/2013
First International Youth Photography Festival & Exhibition opens in Baku initiated by Heydar Aliyev Foundation`s Vice-President Leyla Aliyeva 13/05/2013
IDEA installed birds’ houses in numerous places in Baku 13/05/2013
Launch of the spring edition of Azerbaycan Qadini magazine 12/05/2013
On May 11th the spring edition of Azerbaycan Qadini magazine was launched at the International Mugam Centre.
The poetry of superlative prose... 10/05/2013
Leyla Aliyeva attends the Holiday of Flowers 10/05/2013
A Holiday of Flowers was organized in the park before the palace named after the national leader in connection with the 90th jubilee of the Azerbaijani people’s national leader, world-renowned political person Heydar Aliyev.