Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə Moskvada Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi açılıb 19/10/2011
Leyla Əliyeva Londonda “Baku” jurnalının ingilisdilli versiyasının təqdimat mərasimində iştirak edib 04/10/2011
Böyük Britaniyanın “Haffinqton post” qəzetində Leyla Əliyevanın məqaləsi dərc olunub 05/09/2011
Böyük Britaniyanın nüfuzlu “Haffinqton post” qəzetində Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatının sədri, “Ətraf Mühitin Mühafizəsi Fəaliyyəti üzrə Beynəlxalq Dialoq” kampaniyasının təsisçisi Leyla Əliyevanın “Yaşıl gündəlik: sərhədləri aşaraq” başlıqlı məqaləsi dərc olunub.
Müasir İncəsənət Muzeyində “Azərbaycan əcnəbilərin gözü ilə” adlı fotosərgi açılıb 12/07/2011
İyulun 12-də Heydər Əliyev Fondu və BMT-nin İnkişaf Proqramı tərəfindən Müasir İncəsənət Muzeyində “Azərbaycan əcnəbilərin gözü ilə” adlı fotosərgi açılıb.
Leyla Əliyeva “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub 05/07/2011
Sankt-Peterburqun qubernatoru Valentina Matviyenko Leyla Əliyeva ilə görüşüb 06/06/2011
Sankt-Peterburq Azərbaycanla humanitar əlaqələri möhkəmləndirir.
Leyla Əliyeva Sankt-Peterburqda Nizami Gəncəvinin adını daşıyan bağın açılışında iştirak edib 05/06/2011
Leyla Əliyeva Sankt-Peterburqda RAGT-ın konfrasında iştirak edib 04/06/2011
Leyla Əliyeva Rusiyanın nüfuzlu “RİA-Novosti” agentliyinə müsahibə vermişdir 19/05/2011
Xəbər verildiyi kimi, Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə mayın 17-də Moskvada, Dövlət Kreml sarayında Azərbaycanın müstəqilliyini yenidən bərpa etməsinin 20-ci ildönümünə həsr olunmuş təntənəli mərasim keçirilmişdir.

Azerbaijan Cultural Centre opened in Moscow with support of the Heydar Aliyev Foundation 19/10/2011
Leyla Aliyeva attends launch party of the international edition of 'Baku' magazine in London 04/10/2011
The Huffington Post publishes an article by Leyla Aliyeva on ecology 05/09/2011
The Huffington Post has published an article by Mrs. Leyla Aliyeva, the Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, Chairwoman of the Azerbaijani Youth Organization of Russia, founder of International Dialogue for Environmental Action (IDEA).
Launch photo exhibition 'Azerbaijan Through The Eyes of Foreigners’ at the Museum of Modern Art in Baku 12/07/2011
The Photo exhibition ‘Azerbaijan Through The Eyes of Foreigners’ was launched at the Museum of Modern Art by the Heydar Aliyev Foundation and UNDP, 12 July.
Leyla Aliyeva was awarded the Tereggi Progress Medal 05/07/2011
Governor of Saint Petersburg Valentina Matviyenko met with Leyla Aliyeva 06/06/2011
Leyla Aliyeva attended the opening of Nizami Ganjavi Gardens in Saint Petersburg 05/06/2011
Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva attends the AYOR conference in Saint Petersburg 04/06/2011
Leyla Aliyeva is interviewed by Russian Agency RIA Novosti 19/05/2011
Solemn ceremony on the 20th anniversary of the restoration of Azerbaijan’s independence was held on 17 May at the State Kremlin Palace in Moscow on the initiative of Mehriban Aliyeva, Azerbaijan’s First Lady, President of Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP.
‘Azerbaijan Evening’ Gala Ceremony was held in Moscow 17/05/2011
Solemn ceremony ‘Azerbaijan Evening’ was held in Moscow on the 20th anniversary of the restoration of Azerbaijan’s independence, 17 May.