Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “Baku Crystal Hall”da yaradılmış şəraitlə tanış olublar 08/06/2015
Prezident İlham Əliyev Dənizkənarı Milli Parkdakı “Sadko” limanında “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarının məşəlini qəbul edib 07/06/2015
“Yaşıl Marafon” layihəsinə yekun vurulub 02/06/2015
Leyla Əliyevanın baş redaktorluğu ilə “Ekoloji Menecment” dərs vəsaiti nəşr olunub 27/05/2015
Mayın 27-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyevanın baş redaktorluğu və IDEA İctimai Birliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin dəstəyi ilə nəşr edilmiş iki cildlik “Ekoloji Menecment” dərs vəsaitinin təqdimatı olub.
Leyla Əliyeva BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının Xoşməramlı səfiri adına layiq görülüb 25/05/2015
Leyla Əliyeva “İlin beynəlxalq dialoqu” mükafatına layiq görülüb 22/05/2015
Bakıda “The Business Year” jurnalının Azərbaycana həsr olunmuş xüsusi buraxılışının təqdimatı keçirilib.
“Yaşıl Marafon” layihəsi çərçivəsində Xəzər rayonunun Zirə qəsəbəsində bir milyonuncu ağac əkilib 12/05/2015
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə və Heydər Əliyev Fondunun yaradılmasının 11 illiyinə həsr olunmuş təntənəli mərasim keçirilib 10/05/2015
Bakıdakı 1 nömrəli körpələr evinin yenidənqurmadan sonra açılışı olub 10/05/2015
Mayın 10-da Bakının Nəsimi rayonundakı 1 nömrəli körpələr evi əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra istifadəyə verilib.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva make themselves acquainted with the conditions created at Baku Crystal Hall 08/06/2015
President Ilham Aliyev takes up the torch of Baku-2015 First European Games at “SADKO” Port in the Seaside National Park 07/06/2015
02/06/2015
“Ecological Management” textbook published 27/05/2015
The 2-volume textbook on “Ecological Management” has been presented to the public. The textbook has been released under the editorship of Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, founder of the IDEA Public Union, with the support of the Heydar Aliyev Foundation.
Leyla Aliyeva is honoured with the title of a Goodwill Ambassador of UN Food and Agriculture Organization 25/05/2015
22/05/2015
The one-millionth tree is planted in Zira settlement within the framework of the project “Green Marathon” 12/05/2015
A ceremony is held to mark the 92nd anniversary of national leader Heydar Aliyev and the 11th jubilee of establishing the Heydar Aliyev Foundation 10/05/2015