IDEA “Neft sənayesinin yaratdığı ekoloji problemlər və onların həlli yolları” mövzusunda seminar təşkil edib 12/02/2015
IDEA “Earth Hour” kampaniyasında iştirak üçün könüllülərin yığımına başlayıb 09/02/2015
IDEA İctimai Birliyi martın 28-də keçiriləcək “Earth Hour” kampaniyasında iştirak üçün könüllülərin cəlb olunması işinə başlayıb.
51-ci Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Ukraynadan əlavə - Avropada həll olunmamış münaqişələr” mövzusunda panel müzakirəsi keçirilib 07/02/2015
Fevralın 7-də 51-ci Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Ukraynadan əlavə - Avropada həll olunmamış münaqişələr” mövzusunda panel müzakirəsi keçirilib.
“Şən bəbirlər” müsabiqəsi başa çatıb 05/02/2015
IDEA İctimai Birliyinin 3 noyabr tarixində start verdiyi “Şən bəbirlər” adlı ekoloji müsabiqə yekunlaşıb.
Londonda Azərbaycan rəssamlarının sərgisi açılıb 28/01/2015
Londonun məşhur incəsənət qalereyası “Louise Blouin Foundation”da müasir Azərbaycan incəsənətinin nümayəndələri Aidə Mahmudovanın və Faiq Əhmədin “Daxili tədqiqat” (Exploring Inward) adlı birgə sərgisi açılıb.
IDEA “Uşaqlar üçün ekoloji laboratoriya” adlı layihəyə start verib 13/01/2015
Leyla Əliyeva gənc istedadlarla görüşüb 30/12/2014
Heydər Əliyev Fondu uşaqlar üçün bayram şənliyi təşkil edib 30/12/2014
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr edilmiş tədbir keçirilib 29/12/2014

A video presentation about the Khojaly Massacre has been made in Korea 17/02/2015
In order to make the details of the Khojaly Massacre accessible to the Korean public in their native language, a video presentation about the Massacre has been made in Korea.
IDEA ran a seminar titled “Ecological issues caused by the oil industry - and ways they can be solved” 12/02/2015
IDEA has begun gathering volunteers to take part in the Earth Hour campaign 09/02/2015
Panel discussion is held within the framework of the 51st Munich Security Conference on the theme “Unsolved conflicts in Europe - besides Ukraine” 07/02/2015
The Happy Leopards Competition has now closed 05/02/2015
An exhibition of Azerbaijani artists opens in London 28/01/2015
An exhibition entitled “Exploring Inward” comprised of works by representatives of the modern Azerbaijani art Aida Mahmudova and Faig Ahmad at London’s famous art gallery “Louise Blouin Foundation” opened.
IDEA launched the Ecological Laboratory for Children project 13/01/2015
A collaboration between the social awareness organisation IDEA (Initiative for Dialogue on Environmental Awareness) and Sevimli bala has launched a joint project for an Ecological Laboratory for Children.
Leyla Aliyeva meets young talents 30/12/2014
The Heydar Aliyev Foundation organizes festivities for children 30/12/2014
An event devoted to the World Azerbaijanis Solidarity Day is held in Moscow following Leyla Aliyeva's initiative 29/12/2014