IDEA “Neft sənayesinin yaratdığı ekoloji problemlər və onların həlli yolları” mövzusunda seminar təşkil edib 12/02/2015
IDEA “Earth Hour” kampaniyasında iştirak üçün könüllülərin yığımına başlayıb 09/02/2015
IDEA İctimai Birliyi martın 28-də keçiriləcək “Earth Hour” kampaniyasında iştirak üçün könüllülərin cəlb olunması işinə başlayıb.
51-ci Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Ukraynadan əlavə - Avropada həll olunmamış münaqişələr” mövzusunda panel müzakirəsi keçirilib 07/02/2015
Fevralın 7-də 51-ci Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Ukraynadan əlavə - Avropada həll olunmamış münaqişələr” mövzusunda panel müzakirəsi keçirilib.
“Şən bəbirlər” müsabiqəsi başa çatıb 05/02/2015
IDEA İctimai Birliyinin 3 noyabr tarixində start verdiyi “Şən bəbirlər” adlı ekoloji müsabiqə yekunlaşıb.
Londonda Azərbaycan rəssamlarının sərgisi açılıb 28/01/2015
Londonun məşhur incəsənət qalereyası “Louise Blouin Foundation”da müasir Azərbaycan incəsənətinin nümayəndələri Aidə Mahmudovanın və Faiq Əhmədin “Daxili tədqiqat” (Exploring Inward) adlı birgə sərgisi açılıb.
IDEA “Uşaqlar üçün ekoloji laboratoriya” adlı layihəyə start verib 13/01/2015
Leyla Əliyeva gənc istedadlarla görüşüb 30/12/2014
Heydər Əliyev Fondu uşaqlar üçün bayram şənliyi təşkil edib 30/12/2014
Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr edilmiş tədbir keçirilib 29/12/2014

Подготовлен видеоролик о Ходжалинском геноциде на корейском языке 17/02/2015
С целью непосредственного доведения реалий о Ходжалинской трагедии до общественности Кореи на корейском языке подготовлен видеоролик, помещенный на самом большом поисковом сайте «Naver», а также «Google» и «Youtube».
IDEA организовало семинар на тему «Экологические проблемы, создаваемые нефтяной промышленностью, и пути их решения» 12/02/2015
IDEA приступило к набору волонтеров для участия в кампании «Earth Hour» 09/02/2015
В рамках 51-й Мюнхенской конференцией по безопасности состоялись панельные обсуждения на тему «Кроме Украины – неурегулированные конфликты в Европе» 07/02/2015
7 февраля в рамках 51-й Мюнхенской конференцией по безопасности состоялись панельные обсуждения на тему «Кроме Украины – неурегулированные конфликты в Европе».
Завершился конкурс «Веселые леопарды» 05/02/2015
В Лондоне открылась выставка азербайджанских художников 28/01/2015
В знаменитой лондонской галерее искусств «Louise Blouin Foundation» открылась совместная выставка представителей современного азербайджанского искусства – Аиды Махмудовой и Фаига Ахмеда – под названием «Внутреннее исследование» (Exploring Inward).
IDEA дало старт проекту «Экологическая лаборатория для детей» 13/01/2015
Лейла Алиева встретилась с юными талантами 30/12/2014
Фонд Гейдара Алиева организовал праздничное веселье для детей 30/12/2014
По инициативе Лейлы Алиевой в Москве состоялось мероприятие, посвященное Дню солидарности азербайджанцев 29/12/2014