Moskvada Xocalı soyqırımının 22-ci ildönümü ilə əlaqədar anma tədbiri keçirilib 27/02/2014
Fevralın 26-da Azərbaycanın Braziliyadakı səfirliyində Xocalı faciəsinin 22-ci ildönümünə həsr olunmuş anım tədbiri keçirilib.
“Leyla Əliyeva: “Xocalıya ədalət!” (Beynəlxalq erməni terroruna qarşı yeni strateji model)” ikicildliyi təqdim olunub 25/02/2014
Fevralın 25-də Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İşlər İdarəsinin Siyasi Sənədlər Arxivində yazıçı-publisist, Əməkdar Jurnalist Vasif Səmədov və professor Rövşən Vəlizadənin birgə qələmə aldıqları “Leyla Əliyeva: “Xocalıya ədalət!” (Beynəlxalq erməni terroruna qarşı yeni strateji model)” ikicildliyinin təqdimatı keçirilib.
Heydər Əliyev Fondunun “Məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin inkişafı” proqramının təqdimatı olub 24/02/2014
Fevralın 24-də Heydər Əliyev Mərkəzində Heydər Əliyev Fondunun “Məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin inkişafı” proqramının təqdimatı olub.
İsraildə Xocalı faciəsinin 22-ci ildönümünə həsr olunmuş mərasim keçirilib 23/02/2014
Fevralın 23-də Təl-Əvivdəki “Şimon Peres Dünya Mərkəzi”ndə Xocalı faciəsinin 22-ci ildönümünə və 2009-cu ildə başlanmış “Xocalıya ədalət!” Beynəlxalq kampaniyasının 5 illiyinə həsr olunmuş mərasim keçirilib.
Leyla Əliyeva bəbir populyasiyalarının qorunması və bərpası üzrə mütəxəssisləri qəbul edib 20/02/2014

В Москве состоялось мероприятие, посвященное 22-й годовщине Ходжалинского геноцида 27/02/2014
27 февраля в Москве, в AZIMUT Moscow Olympic Hotel состоялось мероприятие, посвященное 22-й годовщине Ходжалинского геноцида. В мероприятии приняла участие вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.
В Анкаре при поддержке Фонда Гейдара Алиева открыт памятник жертвам Ходжалиского геноцида 26/02/2014
26/02/2014
Состоялась презентация двухтомника «Лейла Алиева: «Справедливость к Ходжалы!» (Новая стратегическая модель против международного армянского террора)» 25/02/2014
25 февраля в Архиве политических документов Управления делами Президента Азербайджанской Республики состоялась презентация двухтомника «Лейла Алиева: «Справедливость к Ходжалы!» (Новая стратегическая модель против международного армянского террора)», созданного совместно писателем-публицистом, заслуженным журналистом Васифом Самедовым и профессором Ровшаном Велизаде.
Состоялась презентация программы Фонда Гейдара Алиева «Развитие дошкольных учебных заведений» 24/02/2014
24 февраля в Центре Гейдара Алиева состоялась презентация программы Фонда Гейдара Алиева «Развитие дошкольных учебных заведений».
В Израиле состоялась церемония, посвящённая 22-й годовщине Ходжалинской трагедии 23/02/2014
23 февраля в «Центре мира Шимона Переса» в Тель-Авиве состоялась траурная церемония, посвящённая 22-й годовщине Ходжалинской трагедии и 5-летию акции «Justice for Khojaly».