Leyla Əliyeva “Rossiya 24” telekanalına müsahibə verib 07/10/2012
Leyla Əliyeva müsahibəsində Fondun fəaliyyəti, həmçinin RAGT-ın oktyabrın 12-də Rusiya paytaxtında keçiriləcək konfransı haqda danışıb.
Leyla Əliyeva Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunun açılış mərasimində iştirak edib 04/10/2012
İctimai diplomatiya müasir dünyada daşıyıcı konstruksiyalardan biridir 25/09/2012
İDEA “Yaşıl Azərbaycan naminə” adlı növbəti maarifləndirmə layihəsinə start verib 24/09/2012
Leyla Əliyeva Futbol üzrə U-17 Qadınlararası Dünya Çempionatının açılış mərasimində iştirak edib 22/09/2012
Sentyabrın 22-də Bakıda, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda futbol üzrə FİFA U-17 qadınlararası dünya çempionatı Azərbaycan–2012-nin təntənəli açılış mərasimi keçirilib. Açılış mərasimində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri iştirak ediblər.
Leyla Əliyeva Bakıda “Commonist” sərgisinin açılış mərasimində iştirak edib 21/09/2012
Sentyabrın 21-də “YARAT!” Müasir İncəsənət Məkanında “COMMONIST” layihəsi çərçivəsində multikulturalizm mövzusuna həsr olunmuş sərgi açılıb.
Leyla Əliyeva “Christie’s” hərrac evinin sərgisinin açılışında iştirak edib 15/09/2012
Dünyanın məşhur “Christie’s” hərrac evi sentyabrın 15-də Heydər Əliyev Fondu və “YARAT!” Müasir İncəsənət Məkanı ilə birlikdə Bakıda yeni istifadəyə verilmiş “The Four Seasons Hotel”də Azərbaycanda ilk sərgisini təşkil edib.
Leyla Əliyeva Həştərxan vilayətinə səfər edib 12/09/2012
Leyla Əliyeva RAGT Həştərxan regional bölməsinin üzvləri ilə görüşüb 12/09/2012
Sentyabrın 12-də Həştərxanda Heydər Əliyev adına 11 nömrəli orta məktəbdə Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatının (RAGT) sədri Leyla Əliyeva qurumun Həştərxan bölməsinin üzvləri ilə görüşüb.

Лейла Алиева дала интервью каналу «Россия 24» 07/10/2012
В интервью Лейла Алиева рассказала о работе Фонда, а также о предстоящей конференции АМОР, которая пройдет в столице России 12 октября.
Лейла Алиева участвовала в открытии Бакинского международного гуманитарного форума 04/10/2012
4 октября в Центре Гейдара Алиева начал работу Второй Бакинский международный гуманитарный форум. В церемонии открытия форума приняли участие президент Азербайджана Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.
«Общественная дипломатия - одна из несущих конструкций современного мира» 25/09/2012
Стартовал очередной проект IDEA: «Во имя зеленого Азербайджана» 24/09/2012
Лейла Алиева приняла участие в церемонии открытия чемпионата мира по футболу среди женщин U-17 22/09/2012
22 сентября в Баку, на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова состоялась торжественная церемония открытия чемпионата мира по футболу среди женщин ФИФА U-17 «Азербайджан-2012». В церемонии открытия приняли участие президент Азербайджана Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены их семьи.
Лейла Алиева приняла участие в открытии выставки «Commonist» в Баку 21/09/2012
21 сентября в Пространстве современного искусства «YARAT!» в рамках проекта «COMMONIST» открылась выставка на тему мультикультурализма.
Лейла Алиева посетила первую выставку «Christie’s» в Баку 15/09/2012
Всемирно известный аукционный дом «Christie’s» совместно с Фондом Гейдара Алиева и организацией Пространство современного искусства «YARAT!» организовали 15 сентября в салоне столичного отеля «The Four Seasons Hotel» свою первую выставку в Азербайджане.