Leyla Əliyeva “Rossiya 24” telekanalına müsahibə verib 07/10/2012
Leyla Əliyeva müsahibəsində Fondun fəaliyyəti, həmçinin RAGT-ın oktyabrın 12-də Rusiya paytaxtında keçiriləcək konfransı haqda danışıb.
Leyla Əliyeva Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunun açılış mərasimində iştirak edib 04/10/2012
İctimai diplomatiya müasir dünyada daşıyıcı konstruksiyalardan biridir 25/09/2012
İDEA “Yaşıl Azərbaycan naminə” adlı növbəti maarifləndirmə layihəsinə start verib 24/09/2012
Leyla Əliyeva Futbol üzrə U-17 Qadınlararası Dünya Çempionatının açılış mərasimində iştirak edib 22/09/2012
Sentyabrın 22-də Bakıda, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda futbol üzrə FİFA U-17 qadınlararası dünya çempionatı Azərbaycan–2012-nin təntənəli açılış mərasimi keçirilib. Açılış mərasimində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri iştirak ediblər.
Leyla Əliyeva Bakıda “Commonist” sərgisinin açılış mərasimində iştirak edib 21/09/2012
Sentyabrın 21-də “YARAT!” Müasir İncəsənət Məkanında “COMMONIST” layihəsi çərçivəsində multikulturalizm mövzusuna həsr olunmuş sərgi açılıb.
Leyla Əliyeva “Christie’s” hərrac evinin sərgisinin açılışında iştirak edib 15/09/2012
Dünyanın məşhur “Christie’s” hərrac evi sentyabrın 15-də Heydər Əliyev Fondu və “YARAT!” Müasir İncəsənət Məkanı ilə birlikdə Bakıda yeni istifadəyə verilmiş “The Four Seasons Hotel”də Azərbaycanda ilk sərgisini təşkil edib.
Leyla Əliyeva Həştərxan vilayətinə səfər edib 12/09/2012
Leyla Əliyeva RAGT Həştərxan regional bölməsinin üzvləri ilə görüşüb 12/09/2012
Sentyabrın 12-də Həştərxanda Heydər Əliyev adına 11 nömrəli orta məktəbdə Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Təşkilatının (RAGT) sədri Leyla Əliyeva qurumun Həştərxan bölməsinin üzvləri ilə görüşüb.

Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva gave an interview to Russia-24 TV channel and told of the Foundation`s operations and cooperation with the Russian Federation.
2nd Baku International Humanitarian Forum kicks off, Leyla Aliyeva attends opening ceremony 04/10/2012
“Public diplomacy is one of leading instruments in the modern world” 25/09/2012
IDEA starts its next project “For Green Azerbaijan” 24/09/2012
Leyla Aliyeva attends opening ceremony of U-17 Women`s World Cup 22/09/2012
Leyla Aliyeva attends opening ceremony of “Commonist” modern art exhibition in Baku 21/09/2012
Exhibition devoted to multiculturalism was launched at “YARAT!” Contemporary Art Space as part of “COMMONIST” project, September 21.
Leyla Aliyeva attends the first exhibition of Christie`s auction house in Baku 15/09/2012
Christie`s, the world`s leading auction house, in cooperation with the Heydar Aliyev Foundation and YARAT! Contemporary Art Space has staged its first exhibition in Azerbaijan at the magnificent surroundings of the newly built Four Seasons Hotel in Baku.
Leyla Aliyeva attended the opening ceremony of the Azerbaijan-Russia friendship bridge in Astrakhan 12/09/2012
Leyla Aliyeva meets members of AYOR`s regional branch in Astrakhan Oblast 12/09/2012
Chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) Leyla Aliyeva met members of the organization`s regional branch in school No 11 after Heydar Aliyev in Astrakhan Oblast.
Leyla Aliyeva awarded the medal “For Merits Before the Astrakhan Oblast” 12/09/2012
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva was awarded the medal “For Merits Before the Astrakhan Oblast”.