Leyla Əliyeva Həştərxan vilayətinin qubernatoru ilə görüşüb 12/09/2012
Leyla Əliyeva Həştərxanda Azərbaycan və Rusiya Dostluq Körpüsünün təntənəli açılışında iştirak edib 12/09/2012
Sentyabrın 12-də Həştərxanda Azərbaycan və Rusiya Dostluq Körpüsünün təntənəli açılışı olub.
Prezident İlham Əliyev və ailə üzvləri London Olimpiyadasında yunan-roma güləşi yarışlarini izləyiblər 05/08/2012
Londonda XXX Yay Olimpiya Oyunları çərçivəsində “Azərbaycan günü” keçirilib 28/07/2012
İyulun 28-də Londonda XXX Yay Olimpiya Oyunları çərçivəsində “Azərbaycan günü” keçirilib. Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.[divider]
Mehriban Əliyeva BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının missiyasının rəhbəri Məhəmməd Ruiqinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb 10/07/2012
İyulun 10-da Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) missiyasının rəhbəri Məhəmməd Ruiqinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb. Görüşdə Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva iştirak edib.[divider]
Mehriban Əliyeva Bakının Yasamal rayonundakı 325 nömrəli uşaq bağçasının yenidənqurmadan sonrakı vəziyyəti ilə taniş olub 10/07/2012
İyulun 10-da Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin Yasamal rayonundakı 325 nömrəli uşaq bağçası əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra istifadəyə verilib. Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva təmir və yenidənqurmadan sonra bağçadakı şəraitlə tanış olublar.[divider]
Mehriban Əliyeva Bakının Yasamal rayonundakı 27 nömrəli uşaq bağçasının yenidənqurmadan sonrakı vəziyyəti ilə taniş olub 10/07/2012
İyulun 10-da Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin Yasamal rayonundakı 27 nömrəli uşaq bağçası əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra istifadəyə verilib. Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva təmir və yenidənqurmadan sonra bağçadakı şəraitlə tanış olublar.[divider]
Krans Montana Forumu çərçivəsində “Gələcəyin Yeni Liderləri” mövzusunda xüsusi iclas keçirilib 30/06/2012
İyunun 30-da Bakıda Krans Montana Forumu çərçivəsində “Gələcəyin yeni liderləri” mövzusunda xüsusi iclas keçirilib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın Cenevrəyə səfəri 11/06/2012
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, ətraf mühit üzrə beynəlxalq İDEA kampaniyasının təşəbbüsçüsü Leyla Əliyeva iyunun 11-də Cenevrədə səfərdə olub.

Wrestling competitions started in the Olympic Games, 5 August. To support the Azerbaijani athletes, President of Azerbaijan, President of the National Olympic Committee Ilham Aliyev, together with his family members, watched the Greco-Roman competitions.
“Day of Azerbaijan” was held as part of London 2012 Summer Olympics, July 28. President Ilham Aliyev and his spouse Mehriban Aliyeva participated in the ceremony.[divider]
Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva met with the delegation led by head of the UN Food and Agriculture Organization’s (FAO) Mission Mohammad Ruigi, July 10. The Foundation’s Vice-president Leyla Aliyeva participated in the meeting.[divider]
Kindergarten №325 of the Baku City Executive Authority in the Yasamal District was put into operation after major repair and reconstruction, July 10. Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva and Foundation’s Vice-president Leyla Aliyeva familiarized themselves with the conditions created at the kindergarten after the repair and reconstruction.[divider]
Kindergarten №27 of the Baku City Executive Authority in the Yasamal District was put into operation after major repair and reconstruction, July 10. Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva and Foundation’s Vice-president Leyla Aliyeva familiarized themselves with the conditions created at the kindergarten after the repair and reconstruction.[divider]
A special meeting “New Leaders for tomorrow” took place here Saturday as part of the Crans Montana Forum. The event was attended by First Lady of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva and Vice-President of the Foundation Leyla Aliyeva.
Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, initiator of the International Dialogue for Environmental Action (IDEA) global campaign Mrs Leyla Aliyeva visited Geneva, June 11.