Parisdə “Bakıya uçuş: Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisi açılıb 11/04/2012
Parisdə Heydər Əliyev Fondunun və “Baku” jurnalının ingilisdilli versiyasının dəstəyi və təşkilatçılığı ilə “Bakıya uçuş: Müasir Azərbaycan incəsənəti” mövzusunda sərginin açılışı olub.
'Interview Magazine' jurnalının son nömrəsində Leyla Əliyeva ilə müsahibə dərc edilmişdir 10/04/2012
Keçən əsrin 60-cı illərinin sonlarında ABŞ-da təsis edilmiş “İnterview Magazine” jurnalının son nömrəsində Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, İDEA Beynəlxalq Ekologiya Kampaniyasının təşəbbüsçüsü Leyla Əliyeva ilə müsahibə dərc edilmişdir.
Leyla Əliyeva xüsusi Beynəlxalq Şərəf mükafatı ilə təltif olunub 10/04/2012
Aprelin 6-7-də Bakıda “Ətraf mühitin mühafizəsi” VI Beynəlxalq layihə olimpiadası (“İnepo-Avrasiya”) keçirilib. Olimpiada Təhsil, Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirlikləri, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti, “Çağ” Öyrətim İşlətmələri Şirkəti və “İnepo-Avrasiya” Ekologiya İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı və İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin informasiya dəstəyi ilə təşkil olunub.
Britaniya parlamentinin Lordlar Palatasında IDEA beynəlxalq ətraf mühit kampaniyasının təqdimatı olub 23/03/2012
Martın 23-də Britaniya parlamentinin Lordlar Palatasında Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın IDEA beynəlxalq ətraf mühit kampaniyasını təqdim etməsinin şərəfinə Lordlar Palatasının üzvü Məhəmməd Şeyx tərəfindən rəsmi ziyafət təşkil olunub.
Xocalı soyqırımı haqqında sənədli filmin siqnal variantının təqdimatı olub 10/03/2012
Martın 11-də Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə “Nizami” Kino Mərkəzində “Qafqazda sülh” beynəlxalq layihəsi çərçivəsində Avropa kinematoqrafçılarının birgə istehsalı olan “Sonu olmayan dəhliz” adlı sənədli filmin siqnal variantının təqdimatı olub.
Bakıda 85 mindən çox insanın iştirakı ilə ümumxalq yürüşü keçirilib 26/02/2012
Fevralın 26-da XX əsrin ən dəhşətli faciələrindən biri olan Xocalı soyqırımının 20-ci ildönümü ilə əlaqədar Bakıda 85 mindən çox insanın iştirak etdiyi ümumxalq yürüşü keçirilib.
Sarayevoda “Dostluq parkı” və Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidə açılıb 24/02/2012
Fevralın 24-də Bosniya və Herseqovinanın paytaxtı Sarayevoda Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə yenidən qurulan “Dostluq parkı”nın və Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidənin açılışı olub.
Londonda “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” adlı sərgi açılıb 17/01/2012
Yanvarın 17-də Londonda Heydər Əliyev Fondunun və “Baku” jurnalının ingilisdilli versiyasının dəstəyi və təşkilatçılığı ilə “Bakıya uçuş.

“Fly to Baku – Modern Art from Azerbaijan” exhibition opens in Paris 11/04/2012
An interview with Vice President of the Heydar Aliyev Foundation, initiator of IDEA campaign Leyla Aliyeva has been published in the last edition of Interview Magazine – a US-based magazine founded in late 1960s. This publication is famous with its interviews and conversations with stars of the art world – painters, musicians and thinkers.
IDEA campaign founder Leyla Aliyeva given international award for environmental protection 10/04/2012
The 6th International Environmental Project Olympiad (Inepo-Euroasia) was held in Baku on April 6-7.
Interview with Leyla Aliyeva published in the latest issue of 'Interview Magazine' 10/04/2012
An interview with Vice President of the Heydar Aliyev Foundation, initiator of IDEA campaign Leyla Aliyeva has been published in the last edition of Interview Magazine – a US-based magazine founded in late 1960s.
House Of Lords, London UK – Mrs Leyla Aliyeva addresses the IDEA environmental campaign presentation 23/03/2012
Mohamed Sheikh, a member of the UK House Of Lords, hosted an official reception in the Lords on the occasion of the presentation of international environment campaign IDEA (International Dialogue on Environmental Action) by Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, Mrs Leyla Aliyeva, on March 23rd.
Leyla Aliyeva attends the premiere of documentary film “Endless Corridor” - about Khojaly Massacre 10/03/2012
“Endless corridor” - a documentary film on the Khojaly genocide received its premiere in Baku today. Azerbaijan's First Lady, Mehriban Aliyeva. attended the launch ceremony. Made by UK, Lithuanian, Estonian & Finnish filmmakers, the documentary is part of the Peace for the Caucasus project.
Over 85 thousand people attend a nationwide march in Baku marking the 20th anniversary of Khojaly genocide 26/02/2012
Rebuilt “Park of Friendship” and Memorial in memory of the victims of the Khojaly genocide opened in Sarajevo 24/02/2012
“Fly to Baku: Contemporary Art from Azerbaijan” exhibition opened in London 17/01/2012
Leyla Aliyeva: We must all take responsibility for our Planet 12/01/2012
Before exhibition “Fly to Baku: Contemporary Art from Azerbaijan” opens in London on 17 January, Leyla Aliyeva, the Vice President of the Heydar Aliyev Foundation, founder of the International Dialogue on Environmental Action and Head of the Azerbaijani Youth Organization of Russia, met with a number of Azerbaijani online publications.