Dekabrın 10-da Heydər Əliyev Mərkəzində Azərbaycanda ilk dəfə məktəblilər arasında keçirilən “Eko Rəsm Gündəliyi-2013” (“Eco Picture Diary-2013”) Beynəlxalq müsabiqəsinin milli mərhələsinin qalib və finalçılarının mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
İ.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin (MDTU) Qan Mərkəzində Rusiya Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) təşkilatçılığı ilə “Qanın milləti yoxdur! Donor ol – həyat bəxş et!” aksiyası keçirilib.
IDEA (Ətraf Mühitin Mühafizəsi naminə Beynəlxalq Dialoq) İctimai Birliyi Gəncədə “Daha yaşıl bir Azərbaycan üçün bizə kömək et!” devizi ilə ağacəkmə aksiyası keçirib.
Noyabrın 29-da Azərbaycan Tibb Universitetinin (ATU) Tədris Cərrahiyyə Klinikasında “İİV müayinəsi ilə bağlı Avropa həftəliyi” kampaniyası çərçivəsində tədbir keçirilib.
Noyabrın 22-də Parisdəki Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzində Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə dünya şöhrətli fotoqraf Reza Deqatinin ölkəmizdə dini tolerantlığı əks etdirən “Azərbaycan - tolerantlıq məkanı” adlı foto sərgisi açılıb.

10 декабря в Центре Гейдара Алиева состоялась церемония награждения победителей и финалистов национального тура международного конкурса «Дневник экорисунков - 2013» (Eco Picture Diary-2013), впервые проведенного в Азербайджане среди школьников.
В Центре крови Первого Московского Государственного Медицинского Университета имени И.М.Сеченова (МГМУ) Азербайджанским молодежным объединением России (АМОР) организована акция «Кровь не имеет национальности! Стань донором – подари жизнь!»
Общественное объединение IDEA (Международный диалог по охране окружающей среды) провело в Гяндже акцию под девизом «Помоги нам для более зеленого Азербайджана».
29 ноября в Учебно-хирургической клинике Азербайджанского медицинского университета (АМУ) состоялось мероприятие в рамках кампании «Европейская неделя ВИЧ-обследования».
Названы имена финалистов охватывающего более 50 стран мира Международного экологического конкурса «Эко дневник рисования – 2013», впервые проводимого в Азербайджане по инициативе общественного объединения IDEA (International Dialogue for Environmental Action).
22 ноября в Азербайджанском культурном центре в Париже по инициативе Фонда Гейдара Алиева открылась организованная Государственным комитетом по работе с религиозными структурами фото-выставка всемирно известного фотографа Резы Деггати «Азербайджан – пространство толерантности», отражающая религиозную толерантность в нашей стране.